Dzień Patrona Szkoły

W dniu 24 marca 2023 r. uczestniczyliśmy w akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły, która pozwoliła upamiętnić wielkiego charakterem i talentem Polaka, postać znaną i szanowaną w wielu krajach całego świata. Program artystyczny pod tytułem Oblicze męstwa – wspomnienie o Tadeuszu Kościuszce przypomniał wszystkim jego wyjątkowe zasługi i dokonania, które w czasach współczesnych nie straciły na aktualności. Opowiadały o tym sceny ramowe pochodzące zarówno z czasów insurekcji kościuszkowskiej, jak i współczesności, refleksyjne teksty poetyckie, utwory wokalno – instrumentalne, narracja historyczna, wspomnienia świadków. Różnorodność form artystycznego wyrazu pozwoliła licznej grupie uczniów naszej szkoły zaprezentować talenty aktorskie, muzyczne, recytatorskie i plastyczne. Wyjątkowego charakteru dodawały widowisku wyraziste kostiumy oraz rekwizyty.Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IV, V i VI wraz z wychowawcami.

Po apelu odbył się konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły.