ANDRZEJKI

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według tych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości, którą każdy z nas chciałby choć trochę podglądnąć. 27 listopada na Sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się zabawa andrzejkowa. Najpierw bawili się młodsi uczniowie klasy I-III, po południu przyszedł czas na zabawę dla starszaków. Wróżby przygotowane przez Samorząd Szkolny oraz chętnych uczniów, pobudzały wyobraźnię, uczyły kreatywności. Chłopcy mogli poznać imię przyszłej wybranki, a dziewczynki – imię męża.  Były też wróżby związane z wyborem przyszłego zawodu , lanie wosku oraz zaglądanie w przyszłość. Czas między wróżbami urozmaicały zabawy taneczne. Wspólna zabawa, dyskoteki szkolne wspaniale wpływają na budowanie relacji między rówieśnikami i integrację zespołu klasowego i szkolnego, przełamywania wstydu, nawiązywania bliższych znajomości i sympatii.