Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki
w Lipnicy Małej

Gmina Jabłonka pozyskała środki finansowe w wysokości  19 000,00 zł na realizację w 2022 roku małopolskiego projektu pn. „Już pływam”, w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Dofinansowanie pochodzi od Województwa Małopolskiego. Całkowity koszt projektu to 38 000,00 zł. Kwota wkładu finansowego rodziców wynosi 19 000,00 zł.

Projekt zakłada realizację zajęć nauki pływania na basenie przez instruktora oraz przewóz uczniów spod szkoły do miejsca odbywania się zajęć i z powrotem, w okresie od 10 maja br. do 20 grudnia br.

W naszej szkole utworzona została grupa składająca się z 15 uczniów, którzy do tej pory nie mieli możliwości z korzystania z nauki pływania. Dla grupy przewidziano 15 godzin zegarowych zajęć.

Dzięki współfinansowaniu projektu ze środków finansowych otrzymanych od Województwa Małopolskiego dzieci z naszej szkoły podczas zajęć nauczą się pływać oraz nabiorą aktywności ruchowej. Pływanie wspomaga również rozwój intelektualny, pozytywnie wpływa na podniesienie ogólnej wydajności organizmu oraz kształtuje prawidłową postawę ciała.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.