Światowy Dzień Cukrzycy

W bieżącym tygodniu celem propagowania edukacji diabetologicznej obchodziliśmy Światowy Dzień Cukrzycy.
Pani Katarzyna Karkoszka przeprowadziła w klasach l-lll oraz lV-Vlll pogadanki oraz zajęcia praktyczne dotyczące niezakaźnej choroby- cukrzycy uznanej jako epidemię XXlw.
Zapoznano uczniów z pojęciem oraz rodzajami choroby; z symptomami oraz przykrymi następstwami. Przybliżono terminologię pozwalającą zrozumieć problem, a także statystyki.
Podjęto dyskusje oraz ćwiczenia praktyczne dotyczące profilaktyki- uczniowie zaznajomili się z etykietami różnych produktów, próbowali swoich sił w komponowaniu zbilansowanych posiłków, a także w ustalaniu optymalnego wysiłku fizycznego.
Zajęcia pozwoliły uczniom zrozumieć, jak bardzo istotny jest zdrowy tryb życia.😊🍽🥗⛹️‍♀️🤾‍♂️🛌🚵‍♂️🏃‍♀️🍳🍒🥑🍓