ALARM

Dzisiaj, to jest 8 czerwca 2017 roku w trosce o bezpieczeństwo uczniów
w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją przedszkolaków uczniów i pracowników z budynku szkoły. Możemy być z siebie dumni, gdyż akcja przebiegła sprawnie i w wyznaczonym czasie. Przypominamy, P1010393że  gdy usłyszymy 3 długie sygnały i  trzy krótkie,  należy niezwłocznie przystąpić do ewakuacji. Uczniowie zostawiają wszystko w salach, aby jak najszybciej opuścić budynek, a nauczyciele mają obowiązek wziąć ze sobą tylko dziennik. Po udanej ewakuacji uczniowie mogli zobaczyć jakim sprzętem gaśniczym dysponuje lipnicka jednostka OSP, zasiąść za kierownicą auta strażackiego i poczuć się chociaż przez chwilę strażakiem.

Dziękujemy Panu  Alfonsowi Adamczykowi i Panu Józefowi Pakosowi za zapoznanie uczniów możliwościami i funkcjonowaniem  sprzętu przeciwpożarowego.