Dzielnicowy bliżej nas

W naszej szkole zwracamy wielką uwagę na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci.  23.10 2019 naszych uczniów odwiedził pan dzielnicowy Krzysztof Wierzbiak. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Zostały omówione zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem, quadem, czy skuterem. Dzielnicowy mówił o konsekwencjach poruszania się pojazdem nieoznakowanym po drogach publicznych. Policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich, poruszył temat cyberprzemocy i konsekwencji nieumiejętnego wykorzystywania różnych forów internetowych. Ponadto u młodszych uczniów podkreślił znaczenie posiadania  elementów odblaskowych.  Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i cenne informacje, które uświadamiały uczniom jak być odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu .