DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

20191014_091136 “Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”. Przywołane motto Marka Twaina przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce dnia 14 października w naszej sz1571038060224kole. Obchodzone święto polskiej oświaty przypomina wszystkim o wielkiej wartości jaką stanowi edukacja oraz zwraca uwagę na szczególne posłannictwo i rolę społeczną tych, którzy tę wartość urzeczywistniają swoją codzienną pracą – nauczycieli. Przygotowana akademia przez uczniów i rodziców szkoły, była okazją, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Przepiękną laurką na tę okoliczność była część artystyczna którą uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Po zakończonej akademii uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i podziękowania. Wiele ciepłych słów popłynęło z ust Pani Dyrektor Beaty Bochaczyk, która podziękowała gronu pedagogicznemu za pasję i entuzjazm w wychowanie i nauczanie naszych uczniów. Ponadto wszystkim nauczycielom życzyła satysfakcji z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywania zawodu, a także wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Wszystkim rodzicom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie akademii i poczęstunku, dziękujemy za włożony trud i poświęcony czas, jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, że co roku stracie się w ten sposób docenić naszą pracę, jest to dla nas niezwykle wzruszający i miły gest. Dziękujemy. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnicy Małej.