“Niewidomi, niepełnosprawni – nie gryzą”

indeksPani Barbara i Pan Jacek gościli w naszej szkole. Spotkali się z uczniami, przekazując im ważne informacje dotyczące tego jak pomagać osobom niewidomym. Pani Basia udowodniła, że osoba niewidoma, może żyć i cieszyć się pełnią życia, czasami jednak potrzebuje drobnej pomocy…i  tego jak pomagać i wspierać osobę niewidomą uczyła naszych uczniów. Pan Jacek, ku zdziwieniu wielu dzieci przeczytał  bajkę pomimo tego, że nie widzi, udowodnił, że ludzie niewidomi potrafią czytać, pisać, tańczyć, grać na instrumentach, sprawnie poruszać się po ulicy i co ważne nie należy ich unikać, a wspierać. Czego więc nauczyli się nasi uczniowie? Dowiedzieli się jak sprawić, aby niewidomi nigdy nie czuli się obok nas odtrąceni, aby umieli objąć ich pomocą i życzliwością.