WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W Tatry!!!

W dniach 25 i 26 wrzenia 2017r. uczniowie klas IV-VII wzięli udział w szkolnej wycieczce do Zakopanego, zorganizowanej przez panią Katarzynę Karkoszka oraz panią Beatę Dudek. Już tydzień wcześniej uczniowie niecierpliwie odliczali dni i „modlili się”  o przyjazną aurę. Udało się!!!

25 września wyruszyli z Kuźnic na szlak w stronę Polany Kalatówki, odwiedzili Pustelnię św. Brata Alberta, a następnie Doliną Białego dotarli na Sarnią Skałę, skąd mogli podziwiać panoramę Tatr oraz Zakopanego. Zza chmur, co jakiś czas ukazywał się „Śpiący Rycerz”- Giewont. Następnie grupa udała się w stronę Doliny Strążyskiej i do miejsca noclegowego.

26 września wyruszono z Palenicy Białczańskiej; Doliną Rybiego Potoku w stronę Morskiego Oka mijając po drodze słynne Wodogrzmoty Mickiewicza. Po długim spacerze grupa dotarła nad staw, którego widok i otoczenie wielu wprawiło w zachwyt, gdyż nigdy wcześniej nie mieli okazji być w takim miejscu. Pan przewodnik zapoznał grupę z wieloma ciekawostkami dotyczącymi samych gór, ale także historii okolicy, co jakiś czas egzaminując grupę z zasobów przekazywanej im wiedzy.  Powstało również zabawne hasło wycieczki:

„-Daleko jeszcze?

-Odpowiedź jest w pytaniu.”

Wycieczka wywarła na wielu uczniach ogromne wrażenie; mogli się wiele nauczyć, poznać uroki Tatr.  Pokazała, jak całkiem blisko  jest pięknie, uroczo, że warto w takich okolicach mieszkać, zwiedzać je i poznawać.