ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation – IDF) oraz Światową Organizacją Zdrowia (World Health Organization – WHO) jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie.

Od 1991 r. popularność tego dnia wzrosła i obecnie jest on obchodzony przez ponad 350 milionów ludzi z różnych regionów świata. W obchodach uczestniczą osoby ze środowisk opiniotwórczych, lekarze, dzieci, dorośli i oczywiście ludzie chorzy na cukrzycę. Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest każdego roku w dniu 14 LISTOPADA. Z TEJ OKAZJI W NASZEJ SZKOLE  PRZEPROWADZONE ZOSTANĄ WARSZTATY TEMATYCZNE ORAZ PROJEKCJE. PRZYGOTOWANO TAKŻE GAZETKI ZAWIERAJĄCE PODSTAWOWE INFORMACJE NA TEMAT ZAPOBIEGANIA CUKRZYCY I PROMUJĄCE ZDROWY TRYB ŻYCIA.